3 słowa. BACK TO SCHOOL.

Mimo, że kocham wakacje nad życie, dobrze już wrócić. Posłuchać opowieści uczniów, zobaczyć jak się zmienili przez te 2 miesiące. Dobrze też spożytkować nowe inspiracje na pierwsze zajęcia. Z reguły ciężko mi się wdrożyć do pracy pełną parą i o to samo podejrzewam uczniów. Dlatego lubię te pierwsze powakacyjne lekcje, które są dla nas czasem, w którym zrelaksowani i opaleni wracamy do obowiązków a nasze akumulatory są naładowane w 100%

Na powakacyjne lekcje dla klas 4,5 i 6 przygotowałam następujące propozycje:

  1. Gra Taboo/Skojarzenia

Gra, którą można wykorzystać na dwa sposoby:

Pierwszy to typowe taboo- klasa podzielona jest na dwie drużyny, pojedynczo wybrani uczniowie prezentują swojej drużynie hasło nie używając trzech słów dołączonych do tego hasła ani samego hasła. Każda z opisujących osób ma przy boku strażnika z drużyny przeciwnej, który widzi hasło i zakazane słowa i pilnuje, aby nie pojawiły się w opisie.

Drugi sposób wykorzystania gry to skojarzenia. Uczniowie w parach lub w grupach podają swojej drużynie hasło (pojedynczy wyraz na karcie) a grupa w określonym czasie wypisuje skojarzenia, które ma z danym wyrazem. Jeśli skojarzenia będą pokrywały się z tymi na kartach, drużyna otrzymuje punkty.

Grę można pobrać tu: taboo

2. Gra Słowotwory

Gra, którą można wykorzystać rozgrzewkowo na pierwszych lekcjach po wakacjach. Jej celem ( o którym należy poinformować uczniów) jest połączenie obrazków w pary tak, aby tworzyły całość o innym znaczeniu. Każdy z uczniów stara się najpierw odnaleźć wyrazy na swojej karcie, następnie uczniowie łączą siły w parach. Rzeczowniki, które można odnaleźć na planszach to: facebook, butterfly, ladybird, watermelon, sunflower, keyboard, football, starfish

Grę można pobrać tu: slowotwory

3. Gra Flirt z angielskim

Gotowa do wydruku gra prezentowana wcześniej na blogu. Jej zasady są identycznie jak zasady gry karcianej „Flirt towarzyski”. Uczniowie rozmawiają ze sobą wymieniając się numerami. Cała rozmowa toczy się za pomocą komunikatów na kartach. Jest to gra, która dzieje się w ciszy, jednak komunikacja między uczniami cały czas się odbywa.

Grę można pobrać tu: flirtzangielskimm

4. Gra Who is the burglar?

O ile wcześniejsze gry zostały przygotowane przeze mnie- tę znalazłam dawno temu w internecie i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród moich uczniów. Ja sama również bardzo chętnie w nią gram. Zasada jest prosta- uczniowie losują karty postaci, nauczyciel nakreśla fabułę wcześniej przygotowując sobie informacje o dowodach, które zostały znalezione na miejscu zbrodni. Następnie uczniowie zadają sobie nawzajem pytania, tak, aby dotrzeć do informacji pozwalających rozwiązać zagadkę zbrodni.

1519_who_is_the_burglar__30_conversation_cards__roleplay__class_and_group_speaking

5. Gra Alibi

Gra, w której nauczyciel na początku nakreśla fabułę zbrodni, która się zdarzyła. Uczniowie w parach muszą ustalić wspólne alibi na czas zbrodni i ustalić między sobą jak najwięcej szczegółów. Następnie pary po kolei są przesłuchiwane przez resztę uczestników ( z tym, że zawsze jedna osoba z pary jest za drzwiami, tak, aby nie było między nimi komunikacji).

Mam nadzieję, że któryś z pomysłów przyda Wam się podczas zajęć i jeszcze większą nadzieję, że dacie znać, jak Wam się podobało 🙂

Have fun!

PaniKasia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s